Banner_2
Drukuj

Vulcan vs. zmiękczacze

Vulcan a zmiękczacze wody

Vulcan jest ekologicznym systemem uzdatniania , opartym na elektronicznych impulsach, który rozwiązuje problemy z kamieniem i rdzą. Jednakże istnieją inne dostępne urządzenia , które są oparte na innych zasadach.

Środki zmiękczające wodę
Zmiękczacze wody na bazie soli (tzw. jonowe) , używają sól oraz środki chemiczne do uzdatniania wody . Są one instalowane w systemie rur , powinny być instalowane przez profesjonalnego hydraulika. Wymieniają minerały (jony magnezu i wapnia ) na dwukrotne ilości jonów sodu (soli ). Jak wapń i magnez zostanie usunięty , woda staje się miękka. W ten sposób zawartość sodu w wodzie zostaje znacznie zwiększona co w konsekwencji powoduje zagrożenie dla zdrowia i stanowi zagrożenie dla środowiska. .

Wyrzucanie pieniędzy: Zwykłe zmiękczacze wody są nie tylko kosztowne ale potrzebują również specjalisty do ich zainstalowania. Trzeba będzie stale napełniać je solą .

Niekończąca się konserwacja
: Konserwacja obejmuje stałe uzupełnianie soli, mycie oraz kontrola zaworów i stacji pomiarowej.

Marnowanie zasobów wody
:Zmiękczacze wymagają dużej ilości soli i ogromnych ilości dodatkowej wody od 100 do 300 litrów na mycie zmiękczacza, które jest niezbędne by urządzenie sprawnie działało.

Zmiękczacze wymagają dodatkowych nakładów pracy
, ponieważ muszą być cały czas pod kontrolą. Szczególne zmiany dotyczą sezonowości jakości wody (lato/zima), awarie instalacji wodociągowych – może się zdarzyć, że zapomniemy przeprogramować urządzenie. Błąd człowieka nie pozwoli wtedy działać urządzeniu w pełnym zakresie.

Scale_Rust_Softeners_Water_Softeners_Thumb

Scale_Rust_Bags_on_Palette_ThumbLine_GrayKwestie zdrowotne: Niemowlęta, dzieci, osoby starsze, osoby na diecie z ograniczonym spożyciem soli lub każdego , kto jest świadomy jej szkodliwości. Każdy powinien skonsultować się z lekarzem na temat wpływu spożycia chlorku sodu w związku z używaniem zmiękczacza wody. Woda traci swój smak , a nawet ma lekko słonawy. Jest również pozbawiona minerałów, które musisz uzupełniać w codziennej diecie (magnez i wapń)
Ważnym jest również, że wiele z tych zmiękczaczy wody posiada funkcję by pass, która pozwala na ominięcie zimnej wody w kuchni. To pozwala używać zmiękczoną wodę również do picia i do gotowania. Pominięcie zimnej wody w kranie zapobiega utracie w wodzie pierwotnych minerałów. Tylko część twoich rur jest chroniona .

Scale_Rust_Softeners_Health_Issues_ThumbLine_Gray
Line_GrayZmiękczacz spełni swoje zadanie,
woda będzie miękka. Ale ...
- ... czy to do końca jest dobry pomysł ?
- ... czy to jest jedyne rozwiązanie ?

Odpowiedź jest prosta: NIE i NIE
Twarda woda to prawdziwy koszmar tak długo jak kamień tworzy osad. Minerały takie jak wapń i magnez same w sobie są dobrymi substancjami. Po zminimalizowaniu przyczepności kamienia można korzystać ze zdrowych minerałów. Miękka woda nie jest polecana do rur , może je uszkodzić ( miękkka woda jest zbyt kwaśna ).

Scale_Rust_Softeners_Answer_No_ThumbLine_Gray
Line_GrayPrawodawstwo i Środowisko


Środowisko
Zasoby wodne to cenne dobra. Potrzebujemy dużych ilości słodkiej wody , ale tylko 2,5% wody na ziemi jest słodka z czego ponad dwie trzecie jest zamrożona w lodowcach i czapach lodowych. Zastosowanie zmiękczaczy przyczynia się do zmniejszania się ilości słodkiej wody na naszej planecie. Dlatego ważne jest by korzystać z technologii przyjaznych środowisku i przestać mu szkodzić.

Scale_Rust_Softeners_Environment_ThumbRząd Stanów Zjednoczonych zakazał stosowania
solnych zmiękczaczy do wody

Dla wyżej wymienionych powodów ale przede wszystkim ze względu na duże zagrożenie dla środowiska , rząd Stanów Zjednoczonych wydał zakaz stosowania zmiękczaczy wody.

Scale_Rust_Softeners_Government_Flag_Thumbpdf_symbol Vulcan vs. Zmiękczacze


Vulcan vs. Magnetyczne Systemy

Vulcan vs. magnetyczne systemy (magnetyzery)

Vulcan nie jest systemem magnetycznym. Działa wyłącznie na zasadzie impulsów. Jest zasilany energią elektryczną.

Należy wyraźnie oddzielić Vulcan od urządzeń, które używają magnetyzmu do uzdatniania wody.

RÓŻNICE
Na pierwszy rzut oka oba urządzenie mogą działać podobnie. Jednakże Vulcan działa inaczej: współpracuje z elektronicznym modułem sterowania, który wytwarza sygnały impulsowe różnej częstotliwości. Te sygnały są przekazywane do taśm impulsowych, które podłączone są do akrylowego urządzenia sterującego. Taśmy nawinięte są w układzie otwartym (inaczej niż w cewce)
Magnetyzer by mógł skutecznie działać musi spełnić następujące warunki:
1. linie sił pola magnetycznego w obszarze przepływu wody powinny zamykać się prostopadle do jego osiowego kierunku
2. natężenie lini sił pola magnetycznego powinno być wyższe niż 6 tyś. Gaussów
3. materiał z którego wykonany jest stos magnetyczny powinien być odporny na proces starzenia i na działanie wysokich temperatur
4. liniowa prędkość przepływu wody przez magnetyzer powinna wynosić 1,5 - 4 m/s by działał musi być zamontowany w układzie instalacji (koszt montażu). Są również magnetyzery w postaci plasikowego pudełka z wychodzącymi przewodami, które nawija się na instalację w zwojnicę (tak jak cewka). Płynący w pętli prąd wytwarza pole magnetyczne o stałym natężęniu.
Urządzenia te różnią się zatem zarówno sposobem działania jaki i montażu.

Scale_Rust_Magnetic_Differentiation_ThumbLine_Gray
Line_GraySkuteczność
Za skuteczne fizyczne zmiękczanie wody można uznać tylko wtedy gdy nastąpi całkowita zamiana kryształów wapnia do struktury bezpostaciowej - niezależnnie od prędkości wody, temperatury wody, rodzaju instalcji, bez utraty ciśniania w instalcji. 100% zamiana struktury jest tylko możliwa przy zróżnicowanej częstotliwiści impulsów.

zagadnienie Vulcan Magnetyzer
zróżnicowana częstotliwość impulsów TAK NIE
wpływ prędkości wody na skuteczność NIE TAK
wpływ temperatury na skuteczność NIE NIE
wpływ materiału instalcji NIE TAK
utrata ciśnienia NIE TAK
konieczność stosowania filtrów NIE TAK

To zaledwie kilka podstawowych różnic:

Line_Gray

Ad. Prędkość wody - Problem z Magnetyzerami
Z badań wynika, że generowane pole magnetyczne jest najskuteczniejszy przy
przepływie wody równej 3,3m/s. Wszystkie odchylenia od tej prędkości powodują
dużo mniejszą skuteczność tego pola.

Line_GrayAd. Rodzaje rur - Problem z Magnetyzerami
Magnes nie przenika (typ z cewką) przez metal, dlatego ten typ magnetyzera można stosować na tylko rurach z tworzyw sztucznych. W przypadku magnetyzera przepływowego montowanego w układ instalcji - obawa spadku ciśnienia.

Line_GrayAd. Magnetyzm - Problem z Magnetyzerem

Magnetyzm jest w przyrodzie potężną siłą, pozytywnie oddziałującą na organizmy żywe. W instalacjach wodnych już jego wpływ jest dyskusyjny. Dlaczego producenci megnetyzerów zalecają co jakiś czas płukać instalcję, dlaczego zalecają stosowanie filtrów zaraz po urządzeniu.
Niewykonanie zaleceń grozi zatkaniem się instalacji, nagromadzaniu się bakterii, narastaniu biofilmu w nieczyszczonej instalacji.
W 21 wieku nie są to najinteligientniejsze rozwiązania i sposoby walki z kamieniem. Można inaczej.

kalk_scale_arrow_greyVulcan oferuje niezawodne, skuteczne, ekologiczne usuwanie kamienia i rdzy, bez wad jakie posiada system magnetyczny


Line_Gray
pdf_symbol Vulcan: system nie magnetyczny


Bez uzdatniania

Obecnie można już sobie poradzić z twardą wodą

Jeśli mieszkasz na obszarze gdzie woda może stanowić problem musisz znaleźć rozwiązanie, które ochroni dom, budynek, zakład produkcyjny.

Typowe problemy spowodowane twardą wodą:


kalk_scale_red_cross zablokowanie rurociągów
kalk_scale_red_cross matowe powierzchnie, awarie urzadzeń i maszyn
kalk_scale_red_cross wysokie koszty ogrzewania
kalk_scale_red_cross wysokie koszty oczyszczania
kalk_scale_red_cross nagromadzanie rdzy w rurach - korozja
kalk_scale_red_cross wzrost ilości bakterii
 kalk_scale_arrow_grey czytaj więcej: typowe problemy zwiazane z kamieniem i rdzą
Scale_Rust_Treatment_Thumb
Logo_BG

Ochrona przed osadami

 

  Flag_UK Flag_ES Flag_FR Flag_IT Globe_Gray
 

quality_logo_row

CWT Vulcan Find us on Facebook

Konsultant CWT on-line. Napisz do nas... Wyślij