Banner_2
Drukuj

Zielona Technologia

Informacje

Zielona alternatywa CWT

Nasz cel - ochrona środowiska !
Zasoby wodne są cennymi dobrami. Do życia na Ziemi potrzebna jest czysta woda. Większość wody na Ziemi to słona woda morska. Ludzie, rośliny i zwierzęta lądowe potrzebują do życia wody słodkiej. Podobnie nasz przemysł, a zwłaszcza rolnictwo wymagają ogromnej ilości słodkiej wody. Dla przykładu wyprodukowanie 1kg wołowiny wymaga średnio 16m3 wody. Całkowita ilość słodkiej wody we wszystkich jeziorach, bagnach, rzekach i pod ziemią wynosi około 10,6 mln km3. Jest to zaledwie 0,77% wody na Ziemi. Większość tej wody stanowi woda podziemna (99%) więc łatwo dostępnej słodkiej wody w jeziorach i rzekach jest niewiele ponad 0,007%. Polska na szczęście nie cierpi na tak chroniczne niedobory wody, jak północne Chiny czy kraje Bliskiego Wschodu. Nie znaczy to jednak, że możemy sobie pozwolić na jej marnotrawienie. Według informacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Polska wyróżnia się stosunkowo małymi zasobami wód wynoszącymi ok. 1500 m3/rok/mieszkańca, co stanowi zaledwie około 36% średniej europejskiej. Efektem takiego stanu zasobów wodnych jest występowanie w części obszaru Polski trudności w zaopatrzeniu w wodę. Wodochłonny przemysł i rozwój procesów demograficznych oraz naturalne warunki geograficzne i hydrograficzne powodują występowanie silnych deficytów wody.

Nature_Thumb
CWT specjalizuje się w technologiach dbających o środowisko
Wszystkie nasze produkty swoją technologią chronią środowisko. Sama produkcja jest również ściśle poporządkowana tej idei. Jesteśmy jedną z Niemieckich firm, która jest pionierem wdrażania ekologicznych procesów produkcji.

Green_Lamp_ThumbsCertyfikat PRODUKT PRZYJAZNY ŚRODOWISKU
Niemiecki Instytut „Der Grune Punkt” monitoruje projektowanie opakowań oraz wytwarzanie niemieckich urządzeń. Produkty, które są zaprojektowane z wykorzystaniem surowców wtórnych otrzymują certyfikat. Vulcan jest takim produktem – przyjaznym środowisku. Certyfikat klimatyczny

Green_Point_ThumbsLine_Gray
Line_GraySTOP używaniu soli !

Zanieczyszczenie wody wynikajace z dużego stężenia soli: zmiękczacze do wody na bazie soli (tzw. jonowe ) - używają sól do zmiękczania wody. Zamieniają minerały (jony wapnia i magnezu ) na dwa razy tyle jonów soli . W ten sposób zmiękczacze znacząco zwiększają zawartość soli w wodzie co powoduje znaczne zagrożenie dla środowiska.
Marnowanie zasobów wodnych: zmiękczacze potrzebują znacznych ilości soli oraz ogromnych ilości dodatkowej słodkiej czystej wody (ok 300 litrów - aby mógł działać prawidłowo).

Salt_ThumbsLine_Gray
Line_Gray

Rząd Stanów Zjednoczonych już zakazał stosowania
chemicznych zmiękczaczy wody.

Government_Logo_ThumbLogo_BG

Ochrona przed osadami

 

  Flag_UK Flag_ES Flag_FR Flag_IT Globe_Gray
 

quality_logo_row

CWT Vulcan Find us on Facebook
Konsultant CWT on-line. Napisz do nas... Wyślij